PD: Procesi ndaj Mziut, politik

10/01/2014 00:00

Deputete të Partisë Demokratike kanë vizituar për të disatën herë në
qelinë e paraburgimit, kryetarin e Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, i
cili po hetohet në gjendje arresti, për shpërdorim detyre dhe korrupsion
për një tender rruge.

Por per here te pare, demokratet deklaruan qarte se ky eshte nje proces i montuar politik, qe nis, sipas tyre, me menyren sesi u arrestua zoti Mziu, deri tek perdhosja publike e familjes se tij dhe perdorimi i dy standardeve per dy kryetare bashkish me akuze te njejte, por me perkatesi te ndryshme politike.

“Nje element tjeter qe perforcon dhe e qarteson bindjen tone per nje inskenim dhe montazh politik eshte se kjo Qeveri po luan me dy standarde. Nga njëra ane nje i zgjehdur vendor arrestohet si kriminel i rrezikshem dhe dhunohet edhe familja e tij, dhe një tjeter, del ne foto me kryeministrin per te treguar mbrojtje nga drejtesia. Kjo eshte fytyra e kesaj Qeveria. Ne do ta ndjekim dhe u themi te gjithe atyre qe kane montuar kete skenar se po luajnë me zjarrin dhe kush luan me zjarrin sigurisht qe digjet vete nga zjarri.  

Top Channel