Në Kali të Kolumbisë është zhvilluar fundjavën e kaluar një sfilatë që “respekton” ambientin.

Në pasarelë janë parë veshje të përbëra nga bimë dhe materiale të riciklueshme.

Një nga më të veçantat ishte ajo e një modeleje që kishte “veshur” vetëm flutura të gjalla.

Në këtë sfilatë prezantuan krijimet e tyre stilistë nga e gjithë Amerika Latine.

Ja fotot:

FOTO GALERI
1/10

Top Channel