Shkodër, sulmohet qendra elektorale

21/04/2011 15:30

Një qendër elektorale e Partise Demokratike ne Lagunën “Partizani” në Shkoder është dhunuar mbrëmjen e djeshme.

Behet fjale per nje qender qe i sherbente kandidatit demokrat per komunen rrethinat në Shkodër, në të cilën një poster elektoral eshte shkaterruar me anë te zjarrit.

Policia ka identifikuar si autore nje 17-vjecar nga fshati Golem dhe nje 20-vjecar nga fshati Dobraç. Ata jane cuar per ndjekje penale.

Top Channel