Rusi, tjetër sulm terrorist

27/01/2011 00:30

Dy ditë nga sulmi kamikaz vdekjeprurës në aeroportin e Moskës, një tjetër sulm terrorist u regjistrua në Rusi.

Këtë herë një autobombë ka shpërthyer në Kaukaz duke shkaktuar vdekjen e të paktën 4 personave dhe plagosjen e disa të tjerëve.

Autoritetet lokale njoftojnë se nuk dihen autorët e sulmit dhe as motivet e tij, ndërkohë që dyshime të forta janë ato të një sulmi terrorist.

Top Channel