Somali, sulm terrorist, 19 të vdekur

23/09/2010 14:45

Të paktën 19 persona kanë humbur jetën dhe 86 të tjerë janë plagosur pas një shpërthimi në Mogadishu.

Sulmi dyshohet të jetë kryer nga militantët e Shebab, organizatë e lidhur me Al Kaedën.

“Kemi numëruar 19 të vdekur gjatë sulmit. Të plagosurit janë të paktën 86”, është shprehur kreu i shërbimit spitalor të zonës, Ali Muse.

Top Channel