Wentworth Miller do bëhet regjisor

28/06/2010 19:10

Wentworth Miller do të bëhet regjisor. Ylli i serialit të suksesshëm televiziv “Prison Break” ka shkruar një skenar dhe tani do që të drejtojë filmin e tij.

“Stoker” është historia e një adoleshenteje që duhet të përballet me vdekjen e babait të saj, bëjnë të ditur mediat amerikane.

Sipas “Los Angeles Times”, protagoniste mund të jetë Carey Mulligan, 25 vjece dhe fituese e një cmimi Bafta për filmin “An Education”. Edhe Jodie Foster mund të jetë pjesë e filmit.

Top Channel