Sarko do të pezullojë truprojat e gjatë dhe muskulozë

09/06/2010 12:00

Vala e shkurtimit të shpenzimeve ka prekur edhe truprojat e personaliteve franceze.

Por problemet më të medha do t’i kene rojat presidenciale. Presidenti Sarkozi ka vendosur të shkarkojë ata qe nuk jane te pashem dhe do te mbajë ne pune ata qe jane mesatarë dhe jo fort muskulozë. Sarko, i cili është 1.66 centimetra i gjatë, i bezdisur nga figurat perfekte preferon badigardët ‘e thjeshtë’.

Presidenti francez, shpesh e ka ndjerë veten keq përballë liderëve botërorë apo gruas së tij, Carla Bruni. Ai e ka treguar këtë duke u ngritur në majë të gishtave gjatë fotove zyrtare, apo duke mbajtur këpucë me taka.

Top Channel