Brazili, atdheu i top-modeleve seksi

09/06/2010 17:25

Teknika, fantazia dhe fuqia janë karakteristikat që bëjnë që futbollistët brazilianë të jenë ndër më të vlerësuarit në botë.

Por duket se Brazili ka sukses edhe në pasarelat e modës, falë gjatësisë trupore, lëkurës me ngjyrë apo flokëve të shkëlqyeshëm.

Në fakt janë braziliane shumë prej top-modeleve seksi të përzgjedhura nga stilistët në botë.

Për këtë arsye Nju Jork Tajms ka bërë një investigim në lidhje me këtë çështje duke treguar se përveçse talenteve në futboll, tani Brazili ka sukses edhe në fushën e modës.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel