Hetim mbi Irakun, rrefehet Brown

05/03/2010 19:00

Kryeministri britanik Gordon Brown ka dhene versionin e tij perpara komisionit hetimor mbi luften ne Irak.

Ai ka deklaruar se aksioni ushtarak “ishte zgjedhja e duhur per arsyet e drejta”.

Brown, ne ate kohe minister Financash, ka kujtuar se Iraku kishte shkelur rezoluta te shumta te OKB-se dhe qe per te kjo ishte arsyeja qe coi ne aprovimin e luftes.

Top Channel