Britani, kujtimet e Blair dalin ne shtator

04/03/2010 16:55

Kujtimet e shumepritura te ish-kryeministrit britanik Tony Blair do te publikohen ne shtator.

“The Journey” do te pershkruaje nen rrefimin e vete Blair, anet humane dhe politike te viteve te tij ne udheheqjen e vendit.

Shtepia botuese “Random House” ka deklaruar se ish-kryeministri e ka shkruar librin vete pa ndihmen e asnje autori.

Sipas disa burimeve, nga libri Blair mund te perfitoje deri ne 5 milione sterlina.

Top Channel