“Avatar”, Cameron preu skenen e nxehte

08/01/2010 17:25

“Avatar” po thyen cdo rekord qe i del perpara duke u vene ne ndjekje te “Titanic”, por nje ndihme te madhe per kete sukses i ka dhene edhe vendimi i regjisorit James Cameron per te prere sekuencat me skena te nxehta, ne menyre qe filmi te mos censurohet ne disa vende te botes.

Kete e konfirmon aktorja protagoniste Zoe Saldana, e cila luan ne rolin e Neytirit. Ajo shprehet se ka realizuar nje skene te tille me aktorin Sam Worthington, por Cameron nuk ka dashur ta censuroje filmin per 13- vjecaret, prandaj ai vendosi ta prese kete pjese.

Nderkohe, filmi qe mbahet si nje gjigant i fantashkences, po i rrit perdite e me shume arketimet. Aktualisht ka arritur te grumbulloje 1.14 miliarde dollare, duke kaluar “Zotin e Unazave” dhe duke hedhur veshtrimin drejt vendit te pare qe mbahet po nga filmi i Cameron “Titanic” me 1.8 miliarde dollare. “Avatar” ka afat deri ne daten 7 mars…do t’ia dale mbane?

Top Channel