Jacko, ne rrjet nje tjeter kenge

04/01/2010 14:30

Kur kane kaluar me shume se 6 muaj nga vdekja e Michael Jackson, ne rrjet shfaqet nje tjeter kenge e tij e padegjuar me pare.

Ajo titullohet “Another Day”, eshte e gjate 90 sekonda dhe ne te, Michael ka bashkepunuar me Lenny Kravitz. Pas kengeve “A Place With No Name” dhe “This Is It” kjo eshte pjesa e trete e pazbuluar e Jacko. Fjalet e refrenit duken te njejta me ato te kenges “Storm”, ndersa regjistrimi eshte bere ne vitin 2008 me Jay-Z.

Kenga duhej te bente pjese ne albumin e vitit 2001 “Invincible” por me pas u la jashte. Ishte vete Kravitz ai qe tha pak dite pas vdekjes se Jacko se kishte bashkepunuar per nje kenge por ajo nuk ishte publikuar. “Michael ishte shume defryes. Qeshem gjate gjithe kohes. Eksperienca qe pata me ten e studio ishte e jashtezakonshme”, tha 45 vjecari ne nje interviste.

 

Top Channel