Egjipt, mbytet anija me turiste, viktima

17/12/2009 08:00

Nje anije qe transportonte turiste angleze eshte mbytur sot ne brigjet e Sharm El Sheikh, ne Detin e Kuq.

Kerkimi i 18 personave qe gjendeshin ne bord eshte ende duke vijuar.

Nje episod i ngjashem ndodhi me 19 nentorin e shkuar me nje barke turistesh spanjolle, 2 prej te cileve humben jeten dhe trupat e tyre nuk jane gjetur ende.

Top Channel