Arrestohet Ron Wood, grindet me parteren

04/12/2009 09:45

Kitaristi i Rolling Stones, Ron Wood eshte dhe me pas eshte lene i lire nga policia e Claygate, ne Britanine e Madhe.

62-vjecari dyshohet se ka ushtruar dhune ndaj partneres aktuale, Ekaterina Ivanova, 20 vjec.

Wood, eshte divorcuar nga gruaja e tij. Jo, pas 24 vjet martese. Shkak per kete eshte bere rusja Ivanova, e cila frekuentohet nga muzikanti prej disa kohesh.

Sipas zedhenesit te Rolling Stones, David Rigg, Wood eshte ndaluar pas nje grindjeje ne rruge me te dashuren e tij.

Ivanova,e ka akuzuar Ronnie Wood per sulm, sipas agjencise britanike Press Association, nderkohe qe kitaristi eshte lene ne gjendje te lire deri ne fund te hetimit.

Top Channel