Obama, Karzait: Progrese brenda 24 muajve

02/12/2009 01:10

Disa ore para njoftimit zyrtar per dergimin e 30 mije trupave shtese ne Afganistan, presidenti Obama I ka kerkuar homologut te tij afgan progrese te dukshme brenda 18 deri ne 24 muajt e ardhshem.

Lajmi njoftohet nga Shtepia e Bardhe ku shtohet se presidenti Obama ka vendosur theksin ne luften ndaj korrupsionit dhe pergatitjen e forcave te sigurise vendase ne nivelet te duhura per perballjen e sulmeve terroriste talebane, duke i paraprire keshtu terheqjes se trupave amerikane.

Top Channel