Ahmadinexhad: Rusia gaboi kur votoi pro ANEB

02/12/2009 04:55

Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad eshte shprehur se Rusia gaboi kur votoi rezoluten e ANEB ne lidhje me programin berthamor dhe kritikoi standartet e dyfishta qe sipas tij perendimi po perdor kunder Iranit.

“Mendoj qe Rusia gaboi ne voten e saj pro rezulutes, megjithate Kina dhe Moska mbeten bashkepunetoret tane me te ngushte”, eshte shprehur Ahmadinexhad ne nje television iranian.

Ahmadinexhad ka kritikuar edhe konstatimet e disa prej vendeve perendimore se po e con Iranin drejt nje vetizolimi total duke i quajtur ato si qesharake.

Top Channel