SHBA, vrasesi i policeve vijon arratine

01/12/2009 10:45

Personi i dyshuar si autori i vrasjes se kater oficereve te policise ne shtetin e Uashingtonit eshte ende gjalle dhe eshte ndihmuar nga shoket e tij per t’iu fshehur forcave te rendit.

Nje zedhenes i policise ka deklaruar per mediat se uniformat blu kane marre ne pyetje persona te ndryshem qe kane ndihmuar Maurice Clemmons pas sulmit vdekjeprures ne Siatell.

Clemmons i qelloi oficeret e policise teksa ata ndodheshin ne nje kafene. Pas vrasjes policia bastisi nje shtepi ne Siatell, ku mendohej se autori fshihej, por ajo ishte bosh.

Autoritetet kane intensifikuar kerkimet per 37 vjecarin Clemmons, duke kontrolluar shtepi dhe duke perdorur qente e stervitur per gjurmim.

Gjithashtu, ato kane vendosur nje shperblim prej 125.000 dollaresh per ke do te jape informacione te sakta mbi vendndodhjen e tij.

Top Channel