SHBA, qellohet per vdekje vrasesi i policeve

01/12/2009 13:45

Policia e Uashingtonit ka bere te ditur se agjentet e saj kane qelluar per vdekje personin e dyshuar si autor te vrasjes se 4 policeve ne Siatell.

“Maurice Clemmons, 37 vjec, u vra ne Siatell gjate dites se sotme”, ka deklaruar nje zedhenes i zyres se sherifit te kontese per agjencine e lajmeve “Associated Press”.

Clemmons ishte ne arrati qe pas vrasjes se oficereve dhe agjentet e policise, te shoqeruar nga skuadrat speciale, kishin nisur kerkimet shtepi per shtepi per ta gjetur.

Top Channel