Rusi, atentati ndaj trenit, 4 vete ne kerkim

01/12/2009 14:55

Rreth 100 metra nga pika ku shpertheu bomba qe nxorri nga shinat trenin “Nievski Express” eshte gjetur nje xhup.

Lajmin e kane bere te ditur hetuesit, sipas te cileve rroba e gjetur mund te jete e nje prej autoreve te atentatit.

Sipas hetuesve, ne kerkim jane shpallur tre burra dhe nje grua, qe per disa dite kane banuar ne papafingon e nje shtepie prej druri ne nje fshat prane hekurudhes.

Nderkohe, neser ne Moske do te mbahet nje manifestim masiv kunder terrorizmit.

Top Channel