Itali, vdes nga gripi A 2-vjecari

01/12/2009 11:05

Ka vdekur nga gripi A ne spitalin e Lecce-s ne Itali nje femije dyvjecar, i shtruar ne gjendje te rende prej se shtunes.

Sipas mediave italiane femija nuk ishte prekur nga patologji te tjera dhe simtomat e para te gripi i shfaqi dy dite para shtrimit ne spital.

Temperatura iu rrit ne menyre te menjehershme duke kaluar brenda pak oresh ne koma.

Nje dite me pare u regjistrua vdekja cerebrale e tij, nderkohe qe femija u mbajt ne jete permes aparaturave.

Top Channel