Dubai, presidenti i EBA: Ekonomia, e shendetshme

01/12/2009 10:35

Presidenti i Emirateve te Bashkuara Arabe, Sheikh Khalifa bin Zayed al Nahaya ka hedhur poshte lajmet e publikuara nga media te ndryshme per dobesimin e ekonomise.

“Ekonomia e vendit gezon shendet te plote dhe eshte ne kushte te mira”, ka deklaruar presidenti, pas lajmeve se Dubai ishte zhytur ne borxhe.

Sheikh Kalifa ka garantuar se ekonomia do te tregoje shenja te nje rritje graduale ne tremujorin e katert.

Top Channel