AIDS, ne 2012-en konference boterore ne Uashington

01/12/2009 02:00

Konferenca e ardhshme boterore e luftes kunder AIDS-it do te mbahet ne Uashington ne vitin 2012.

Lajmi konfirmohet nga Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton me rastin e Dites Boterore dedikuar luftes kunder semundjes se shekullit 20.

SHBA, OBSH si dhe vende te tjera perendimore kane pergatitur nje sere masazh kunder AIDS ku perqendrimi me i madh eshte vendosur ne gjetjen e kurave te perhershme ndaj virusit HIV.

Top Channel