Libri: Jeltsin, ne rruge me mbathje dhe i dehur

21/09/2009 19:40

Ish-presidenti rus, Boris Jeltsin ne 1995 ka dale gjate nates ne rruge i dehur dhe me mbathje. Keshtu shkruhet ne librin e bisedave sekrete me Clinton, te Taylor Branch.

Pasioni per vodken i ish-liderit te Kremlinit ka pothuajse shkaktuar nje incident nderkombetar, ndersa ishte i ftuar ne Blair House, perpara Shtepise se Bardhe.

Agjentet e sherbimit sekret e gjeten teksa ishte duke thirrur nje taksi per te shkuar per te ngrene pice.

Kjo eshte nje nder tregimet e shumta te librit qe do te dale se shpejti: “The Clinton Tapes: Wrestling History with the President”.

Top Channel