Irak, 9 te vdekur ne nje seri atentatesh

12/09/2009 15:55

Nente persona kane vdekur dhe mbi 35 te tjere kane mbetur te plagosur sot ne Irak, si pasoje e nje serie atentatesh te regjistruara ne Bagdad dhe Bakuba.

Ne Bakuba humben jeten kater anetare te se njejtes familje, kur nje bombe shpertheu gjate kalimit te makines se tyre.

Sipas policise, viktimat ishin te aferm te nje kreu te milicive pro-qeveritare. Me pas bilanci i viktimave eshte rritur nga tre atentate te tjera ne qender te kryeqytetit iraken.

Top Channel