Talebanet: Prerje hunde per ata qe do votojne

17/08/2009 16:30

Talebanet kercenojne te gjithe ata qe do shkojne te votojne, me prerjen e hundes, vesheve dhe gishtave.

Mijera fletushka i jane shperndare popullsise ne disa provinca te jugut ne Afganistan ku diten e enjte do zhvillohen zgjedhjet presidenciale dhe ato lokale.

Por kercenimi nuk ndalet ketu, pati talebanet specifikojne se nese shihen njerez me gishtin e lyer me boje, atehere atyre do t’u pritet pikerisht ai gisht.  

Top Channel