Pakistan, ushtria vret 50 rebele talebane

21/07/2009 08:00

Ne dy dite luftime, trupat pakistaneze kane vrare mbi 50 rebele talebane ne rajonin e Dirit te Poshtem.

Lajmin e kane bere te ditur forcat e armatosura, sipas te cilave bilanci eshte rezultat i nje operacioni te zhvilluar me 19 dhe 20 korrik.

Sipas burimeve, operacioni ne fjale eshte zhvilluar ne afersi te lugines se Suatit dhe kishte si objektiv goditjen e rebeleve te arratisur nga nje tjeter ofensive e kryer disa dite me pare.

Top Channel