Nje kinez, pretendent per rekordin e gjatesise

18/04/2009 10:10

Nje 27-vjecar pretendon te jete njeriu me i gjate i botes, edhe pse kjo nuk eshte vertetuar zyrtarisht. Zhao Ling ndodhej i shtruar ne nje spital pas nje demtimi ne kembe, kur eshte pikasur nga mjeket.

Ai eshte matur dhe ka rezultuar te ishte 2,46 metra i gjate. Ish-basketbollisti eshte 10 cm me i gjate se kinezi tjeter Bao Xishun, qe njihet si mbajtes i rekordit Guinnness, qe prej vitit 2005.

Tashme Zhao kerkon qe te njihet zyrtarisht. Karriera e e tij perfundoi para kohe ne provincen Henan, pasi pesoi nje demtim ne kembe.

Top Channel