E enjte, 09 Janar 2020
17:54
Marrëveshja për transformimin e Piramidës

Vodafone Albania, Fondacioni Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim dhe Bashkia Tiranë firmosën Marrëveshjen e Mirëkuptimit për transformimin e Piramidës, në qendrën më të madhe rajonale të inovacionit dhe arsimit dixhital, për të rinjtë

E hënë, 06 Janar 2020
14:21
Tirana me terminal të ri për autobusët interurbanë

100-vjetori i shpalljes kryeqytet do ta gjejë Tiranën jo vetëm me një unazë të re, por edhe me një terminal të ri. Me rinisjen e punimeve në zonën e Astirit, Bashkia e Tiranës ka zhvendosur terminalin autobusëve të jugut dhe veriut, nga zona e njohur si ish- Dogana tek terminali provizor pranë kthesës së Kamzës. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi punimet që po kryhen për ndërtimin e terminalit, që do të jetë në shërbim të automjeteve për linjat ndërqytetëse.

E shtunë, 02 Nëntor 2019
12:18
Tiranë/ Projekti i ri i“100 Lagjeve”

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku shpjegoi 4 kolonat kryesore mbi të cilat është planifikuar projektbuxheti për vitin e ardhshëm dhe investimet që pritet të sjellin impakt pozitiv në cilësinë e jetës së banorëve të qytetit.

E martë, 29 Tetor 2019
11:56
Bulqizë/ Tre ditë pyjet në flakë

Prej 3 ditësh një vatër e madhe zjarri po djeg pyjet në fshatin Kokërdhak të njësisë administratvive Fushë-Bulqizë të bashkisë Bulqizë.

11:47
Vazhdojnë zjarret në Nikolicë (Korçë), kërkohet ndihmë greke nga ajri

Eshtë vënë nën kontroll për të mos lejuar përhapjen e mëtejshme por vatrat e zjarrit në pyjet e Nikolicës në Korçë vazhdojnë të jenë aktive.

E shtunë, 26 Tetor 2019
19:40
Mat/Protestë kundër hidrocentraleve, banorët ngujohen pranë kantierit (Foto)

Banorët e katër fshatrave të Njësisë Administrative Derja të bashkisë Mat, kanë vijuar protestën e rradhës, duke kundërshtuar me forcë ndërtimin e HEC-it ne fshatin Zall Gjoçaj.

E mërkurë, 03 Korrik 2019
01:40
Glover: Cikli i procesit zgjedhor nuk ka mbaruar ende

Drejtuesja e misionit të vëzhguesve të OSBE/ODIHR-it në Zgjedhjet Lokale 2019, Audrey Glover theksoi në një intervistë ekskluzive për DW se nuk ka përfunduar ende gjithë cikli i procesit zgjedhor. Jemi duke parë me shumë interes ankimimet, që janë pjesë e rëndësishme e këtij procesi, u shpreh ajo.

E martë, 02 Korrik 2019
19:48
PD: Votat u manipuluan/ Komente për mospërputhjen e shifrave

Partia Demokratike denoncoi se në Tiranë në 30 qershor është manipuluar 1/3 e pjesëmarrjes, ndërsa akuzoi Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se nuk shfaq të dhënat online, me qëllimin manipulimin e rezultatit.

19:47
Votuan 771.863 zgjedhës/ PS mori 714.741 dhe Bindja Demokratike 29187 vota

21.6 përqind e mbi 3.5 milionë shtetasve shqiptarë, me të drejtë vote zgjodhën sipas shifrave paraprake të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, për të shprehur vullnetin e tyre, në kutinë e votimin në zgjedhjet e 30 qershorit.

18:04
KQZ: Numërohet në 4 bashki, ja rezultatet për bashkitë e tjera

Numërimi i votave për zgjedhjet e 30 qershorit vazhdon ende, ndërkohë që kanë mbetur vetëm 4 bashki ku nuk kemi ende rezultat.

15:23
Rama falenderon policinë: U evitua plani antikombëtar

Kryeministri Edi Rama falënderoi efektivët e policisë së shtetit për atë që ai e vlerësoi si përkushtim, dinjitet, profesionalizëm, gjatë një ngarkesë të jashtëzakonshme fizike dhe psikologjike, në këto muajve të trazuar që kaloi vendi.

10:20
Kryebashkiakët e PD në zyrën e Bashës, pas 30 qershorit duhet të lënë zyrat

Me përfundimin e votimeve të 30 qershorit dhe shpalljes fituese të Partisë Socialiste në 60 nga 61 bashkitë e vendit, kriza politike pritet të përqëndrohet edhe te bashkitë që për katër vite u drejtuan nga opozita.

09:53
Veliaj falenderon votuesit: Tirana u kry!

Kandidati i Partisë Socialiste, Erion Veliaj ka falenderuar votuesit pas konfirmimit për një mandat të dytë në krye të bashkisë së Tiranës. Duke falenderuar kandidatin e Bindjes Demokratike, Arben Skënderajn, Veliaj thekson se është koha për t’i përveshur sërish mëngët për më shumë punë e vëllazëri, përtej ndasive.

09:19
Mbyllet numërimi në Tiranë, sa është diferenca e votave të Veliajt nga 2015

Është mbyllur procesi i numërimit të votave për bashkinë e Tiranës. 919 kutitë janë numëruar dhe kandidati i PS, Erion Veliaj është shpallur fitues me 94.21% të votave, ndërsa kundërshtari i tij, Arben Skënderaj i Bindjes Demokratike, ka siguruar vetëm 5.79% të votave

00:25
Pustec/ Bashkia ku pati garë të vërtetë

Ndryshe nga 60 bashkitë e tjera të vendit në Pustec u bë një garë e vërtetë elektorale.

E hënë, 01 Korrik 2019
21:33
Mbyllet procesi i votimit në Durrës e Shkodër/ Fiton PS

Ka përfunduar procesi i votimit në Bashkinë e Durrësit dhe atë të Shkodrës.

21:26
Publikohet shifra, sa qytetarë ‘dogjën’ votat në Tiranë

Top Channel ka zbardhur shifrën e votave që janë konsideruara të pavlefshme në bashkinë e Tiranës. Bëhet fjalë për 11 njësitë administrative të Tiranës, ku nuk përfshihen njësitë që mbulojnë zonat që i janë bashkuar bashkisë pas reformës administrative të vitit 2015-të.

21:17
SHBA për 30 qershorin: Procesi i qetë, për kundërshtime prisni Gjykatën Kushtetuese

Pas zhvillimit të zgjedhjeve vendore ditën e djeshme ambasada e SHBA ka dalë me një deklaratë publike.

20:50
Lulzim Basha: Kriza politike është thelluar; Rama duhet të largohet

Edhe pse pjesëmarrjen e ulët në votimet e 30 qershorit e konsideroi fitore të aksionit opozitar, Lulzim Basha u shpreh sot në mbrëmje nga selia blu se kriza politike në vend është thelluar. Ai bëri përgjegjës kryeministrin Edi Rama, largimin e të cilit e konsideroi qëndrim të pandryshuar të opozitës.

18:01
Peshkopi, zgjidhet Dionis Imeraj/ Mbyllet numërimi edhe në Burrel, Bulqizë dhe Klos

Në bashkitë e qarkut të Dibrës sipas rezultateve paraprake të KQZ rezulton se për bashkinë e Dibrës në 116 kuti të numëruara, Dionis Imeraj i Aleancës për Shqipërinë Europiane ka marrë 12 824 vota, ndërsa Shkëlzen Qoka i Bindjes Demokratike rezulton me 2549 vota.

17:53
Raporti i OSBE: Gjykata Kushtetuese, e vetmja që vendos për dekretet e Presidentit

Në raportin me përfundimet paraprake për votimet e 30 qershorit, OSBE flet edhe për dekretet e presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar datën e parë për zgjedhjet lokale dhe më pas nxjerrjen e një tjetër dekreti ku zgjedhjet përcaktoheshin më 13 tetor.