Alarmi i shkencëtarëve: Alienët mund të na shkatërrojnë me një mesazh
15/02/2018 10:27
I riu që pretendon se vjen nga e ardhmja: Në 2028 njeriu shkel në Mars dhe zbulon udhëtimin në kohë
14/02/2018 10:51
Administrata e Trumpit synon privatizimin e Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor
12/02/2018 16:57
Plutonin se kemi parë ndonjëherë kaq afër
12/02/2018 11:36
Dinosaurët u “vetëvranë”, studimi: Zhdukja e tyre nisi para rënies së asteroidit
07/02/2018 21:27
Shkencëtarët: Katastrofa do të na vijë nga nëntoka
05/02/2018 10:07
Zbulohet megaqyteti i majave; fshihet në xhunglën e Guatemalës
04/02/2018 18:43
Zbulohen struktura mahnitëse të qytetërimit Maya (Foto)
03/02/2018 13:38
“Toka është e sheshtë. NASA po fsheh Zotin”
29/01/2018 12:47
Fosilja izraelite që mund të rishkruajë historinë e njerëzimit
26/01/2018 17:35
Ora e apokalipsit, 2 minuta larg nga “mesnata”
25/01/2018 19:08
Një hap drejt kopjimit të njeriut? Në Kinë klonohet majmuni i parë
25/01/2018 15:39
Dëshifrohet misteri më i madh arkeologjik
24/01/2018 16:58
Toka po largohet nga Dielli
22/01/2018 16:19
Propozimi kinez për të shkatërruar mbetjet hapësinore, në SHBA janë mosbesues
21/01/2018 17:17
Test universal për kancerin, zbulon sëmundjen në fazë të hershme
19/01/2018 10:27
Studimi: Një kovë e një lopatë për të gjetur ujin në Mars
12/01/2018 17:07
Studimi: Njeriu ka ardhur nga një tjetër galaktikë
09/01/2018 16:58
Mutacioni i rrallë gjenetik: Të mos ndiesh dhimbje
19/12/2017 13:46
NASA zbulon një sistem të tërë të ngjashëm me sistemin tonë
14/12/2017 19:23
Arrin pubertetin 150 vjeç, peshkaqeni i Groenlandës, vertebrori më jetëgjatë
14/12/2017 18:33