Einsteini kishte frikë nga arritja (e paplotë?!) e tij
14/03/2018 12:10
“Novichok”, agjenti kimik sovjetik “misterioz”
13/03/2018 10:39
Asteroidët? I heqim qafe me armët bërthamore
10/03/2018 16:30
SHBA synon ta shndërrojë Hënën në një stacion karburanti
06/03/2018 17:55
Gjuetarët e alienëve zbulojnë objektin misterioz me Google Earth – VIDEO
05/03/2018 11:37
Vrimat e zeza mund të fshijnë të shkuarën dhe të ofrojnë disa të ardhme
28/02/2018 17:07
Hëna do të pajiset me rrjet telefonik 4G, përpara Britanisë
27/02/2018 21:00
Studimi i fundit zbulon jetën aliene
27/02/2018 20:16
Acari në Europë? Faji i Arktikut, shkencëtarët: Dimri më i ngrohtë i regjistruar ndonjëherë në Polin e Veriut
27/02/2018 12:45
385 mln vite nga akti i parë seksual
27/02/2018 10:18
Në kërkim të përjetësisë…
24/02/2018 16:25
ARKit i Apple “ringjall” Samarën, vajzën e “The Ring”
23/02/2018 18:44
Edhe njeri, edhe dele, “lind” në laborator embrioni hibrid
19/02/2018 18:45
Alarmi i shkencëtarëve: Alienët mund të na shkatërrojnë me një mesazh
15/02/2018 10:27
I riu që pretendon se vjen nga e ardhmja: Në 2028 njeriu shkel në Mars dhe zbulon udhëtimin në kohë
14/02/2018 10:51
Administrata e Trumpit synon privatizimin e Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor
12/02/2018 16:57
Plutonin se kemi parë ndonjëherë kaq afër
12/02/2018 11:36
Dinosaurët u “vetëvranë”, studimi: Zhdukja e tyre nisi para rënies së asteroidit
07/02/2018 21:27
Shkencëtarët: Katastrofa do të na vijë nga nëntoka
05/02/2018 10:07
Zbulohet megaqyteti i majave; fshihet në xhunglën e Guatemalës
04/02/2018 18:43
Zbulohen struktura mahnitëse të qytetërimit Maya (Foto)
03/02/2018 13:38