E mërkurë, 22 Maj 2019
Varane “zhduk” dyshimet për të ardhmen

Deri para disa muajsh largimi i tij nga Reali i Madridit dukej i sigurt në fund të këtij sezoni, por mesa duket edhe Raphael Varane do të ndjekë të njëjtën rrugë si Toni Kroos që vetëm dy ditë më parë rinovoi zyrtarisht kontratën e tij me Los Blancos.

Hysaj drejt Anglisë, e do një tjetër skuadër londineze!

Shumë zhurmë për asgjë. Deri tani kanë qenë vetëm fjalë, megjithatë emri i Elseid Hysajt vazhdon të lakohet në Angli, aty ku tashmë e kërkon një tjetër skuadër londineze.

E shtunë, 18 Maj 2019
Messi & Co, kundër blerjes së Griezmann

Pak ditë më parë Antoinne Griezmann u dha lamtumirën fansave të Atleticos së Madridit nëpërmjet një video-mesazhi ku njoftonte se do të largohej këtë verë nga “Wanda Metropolitana”, në kërkim të një tjetër aventure.

E premte, 17 Maj 2019
Allegri ikën nga Juve

Kur të gjithë palët e përfshira konfirmonin vazhdimin e aventurës në futboll dhe me një projekt të ri që do të afronte klubin me Ligën e Kampioneve, vjen edhe divorci i bujshëm në kampin e Juventus.

Donnarumma del në shitje, PSG gati

Pasi dështoi të sigurojë prapavijën me një portier veteran si Gianluigi Buffon, tani skuadra kampione e Francës kërkon t’i besojë një tjetër italiani, më të ri në moshë dhe me aftësi të konfirmuara.

Gattuso “i shkarkuar”, Gazidis në Londër për të bindur Sarrin

Milani kërkon t’i paraprijë Romës në garën për të firmosur me Maurizo Sarrin. Ivan Gazidis por e zhvendos qendrën e gravitetit të operacioneve të merkatos në Londër, ku ka në program një takim me Maurizio Sarrin, trajnerin aktual të Chelsea-t, që pritet të mbyllë eksperiencën te blutë e Londrës sapo të mbyllet sezoni.

Casillas vendos të tërhiqet, Porto ka një tjetër propozim

Iker Casillas shumë shpejt do të njoftojë tërheqjen nga futbolli, pas sulmit në zemër që pësoi pak kohë më parë. Të paktën këto janë informacionet që vijnë nga Portugalia, më konkretisht nga “O Jogo”.

E mërkurë, 15 Maj 2019
Paul Pogba drejt “galaktikëve”

Kontrata e 26-vjeçarit, Paul Pogba, kushton mbi 150 milionë paund, një shumë që do të trembte çdo klub. Por ky nuk është rasti i Real Madrid, që shpesh herë ka treguar se paratë nuk janë një problem. Mediat angleze raportojnë se “galaktikët” kanë filluar kontaktet e në verë pritet të ndodhë edh transferimi.

Saga drejt fundit, Barça duhet të vendosë për Griezmann

Koha është një ilaç dhe kjo është provuar edhe në Barcelonë, ku mundësia për nënshkrimin me Antoine Griezmann është rikthyer sërish në tavolinë.

Sane i pakënaqur tek City, Bayern nis negociatat

Bayern Munich ka filluar negociatat me Manchester Cityn për një transferim të mundshëm gjatë merkatos së verës të 23-vjeçarit gjerman Leroy Sane.

Genoa, zyrtarisht në shitje

Klubi i Serie A, i cili po lufton për të siguruar mbijetesën në elitën e futbollit italian teksa aktualisht ka një pikë më shumë se Empoli i vendit të 18-të, me një komunikatë në faqen zyrtare ka bërë me dije se presidenti Enrico Preziosi ka nxjerrë në shitje klubin e tij.

E premte, 10 Maj 2019
Pankina e Romës bosh. Ranieri ikën më shpejt se erdhi

Kundër Juventusit të mbetur pa motivim, Roma luan objektivin sezonal që ka, kualifikimin në Champions, por në prag të përballjes së rëndësishme në serinë A, tekniku i kryeqytetasve trazoi ujërat.

E martë, 30 Prill 2019
Wenger në “pole” për t’u ulur në pankinën e Lyonit

Bruno Genesio do të largohet nga Lyoni në fund të sezonit dhe skuadra franceze mbetet në kërkim të një emri të rëndësishëm për t’i besuar drejtimin e ekipit.

Juventus “i shpall luftë” Realit për Paul Pogba

E ardhmja e Paul Pogba është thuajse e sigurt që nuk do të jetë në Manchester, ndërsa dilema për t’iu zgjidhur është destinacioni i tij i ri.

E enjte, 25 Prill 2019
“Çmenduria” e Realit për Hazard. Ja sa i ofron klubi madrilen belgut të Chelsea

Reali i Madridit “çmendet” për Eden Hazard. Sipas tabloidit britanik “The Sun”, klubi “merengues” është gati të bëjë gjithçka për të sjellë në kryeqytetin spanjoll mesfushorin-sulmues belg të Chelsea dhe për këtë arsye ka përgatitur një kontratë për të në mënyrë që Hazard të bëjë realitet ëndrrën e tij për të veshur fanelën e “Los Blancos”.

E hënë, 22 Prill 2019
E ardhmja e Thierry Henry në SHBA, si trajner

Ish-ylli i Arsenal, si dhe ish-trajneri i Monakos, 41-vjeçari Thierry Henry po shikon Shtetet e Bashkuara të Amerikës si të ardhmen e karrierës së tij. Ai është në bisedime për t’u bërë drejtuesi i ri i New York Red Bulls në MLS.

Liverpool në gjurmët e talentit 23-vjeçar

Liverpool ka kontaktuar ekipin francez të Lilës, për sulmuesin 23-vjeçar nga Bregu i Fildishtë, Nicolas Pepe.

Liverpool dhe Arsenal në garë për një tjetër Hazarad

Liverpool dhe Arsenal janë gati të hyjnë në një garë ofertash për mesfushorin Borussia Monchengladbach, 26-vjeaçrin Thorgan Hazard.

Coutinho në vend të Hazard, Chelsea mendon për zëvendësuesin

Chelsea po konsideron brazilianin Philippe Coutinho, si zëvendësuesin e sulmuesit 28-vjeçar belg, Eden Hazard, i cili pritet që në merkaton e ardhshme t’i bashkohet Real Madridit.

Pogba tek Reali? Paga mund të jetë një problem

Kërkesat e mesfushorit të Manchester United Paul Pogba, mund të kthehen në një problem për transferimin e 26-vjeçarit francez tek Real Madrid.

E shtunë, 20 Prill 2019
Inter punon për të sjellë në Milano mbrojtësin e Manchester Cityt

Interi ka nisur punën për të transferuar në Milano mbrojtësin anësor të Manchester City-t, Danilo.