Të enjten më 2 janar është hapur zyrtarisht afati kalimtar i janarit në Itali.

Shumë skuadra kanë filluar të bëjnë ndryshime në skuadra, e transferimi i cili ka bërë bujë të madhe është rikthimi i Ibrahimovicit tek Milani.

Kujtojmë që ky afat kalimatar në Serie A mbyllet në orën 20:00 të datës 31 janar dhe më poshtë mund ti shini të përmbledhur të gjitha marrëveshjet e zyrtarizuara në Serie A gjatë këtij afati deri më sot.

ATALANTA

Ardhjet:

Largimet:

BOLOGNA

Ardhjet: Dominguez (c, Velez).

Largimet: Right (a, Genoa).

BRESCIA

Ardhjet:

Largimet:

CAGLIARI

Ardhjet:

Largimet: Aresti (p, Olbia)

FIORENTINA

Ardhjet:

Largimet:

GENOA

Ardhjet: Perin (p, Juventus), Behrami (c, Sion), Destro (a, Bologna).

Largimet:

INTER

Ardhjet:

Largimet:

JUVENTUS

Ardhjet: Kulusevski (c, Parma – in July).

Largimet: Mandzukic (a, Al-Duhail), Perin (p, Genoa).

LAZIO

Ardhjet:

Largimet: Durmisi (d, Nice).

LECCE

Ardhjet: Donati (d, free transfer).

Largimet:

MILAN

Ardhjet: Ibrahimovic (in, Los Angeles Galaxy).

Largimet:

NAPOLI

Ardhjet:

Largimet:

PARMA

Ardhjet:

Largimet:: Kulusevski (c, Juventus – in July).

ROMA

Ardhjet: Bruno Peres (d, Recife).

Largimet:

SAMPDORIA

Ardhjet:

Largimet:

SASSUOLO

Ardhjet:

Largimet:

SPAL

Ardhjet:

Largimet:: Moncini (a, Benevento).

TORINO

Ardhjet:

Largimet:

UDINESE

Ardhjet:

Largimet:

VERONA

Ardhjet:

Largimet:

Ardhjet:

Largimet:

/KosovaPress/

Top Channel