Ish e dashura e futbollistit të Liverpulit, Sheyi Ojo, ëstë shpallur fajtore për mbështetje të terrorizmit pasi ka bërë një dhurim prej 40 dollarësh në një llogari për mbledhje fondesh në favor të ISIS.

Vajza ka qenë Miss Adoleshentja e Britanisë në vitin 2014, dhe më pas ra në dashuri me një xhihadist të quajtur Hakim.

Ajo i mohoi akuzat dhe tha se mendonte se me pagesën do të ndihmonte fëmijët dhe gratë e Sirisë me veshje, por gjykata vendosi ta shpallë fajtore.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel