Shumica prej nesh e konsumon shumë kafenë, madje ka nga ata që nuk e fillojnë dot ditën pa të.

Por çfarë ndodh me trupin tonë kur konsumojmë kaq shumë kafeinë?

FOTO GALERI
2/7
Përmirëson humorin. Përveç parandalimit të sëmundjeve, kafeja lidhet drejtpërdrejt me trurin tuaj. Sipas Witherspoon, "Kafeina është shoqëruar me veprime pozitive në tru, duke përfshirë vigjilencë dhe vëmendje të përmirësuar mendore, ndihmë me përqendrim dhe një humor të përmirësuar".

Top Channel