Shumica prej nesh e konsumon shumë kafenë, madje ka nga ata që nuk e fillojnë dot ditën pa të.

Por çfarë ndodh me trupin tonë kur konsumojmë kaq shumë kafeinë?

FOTO GALERI
1/7
Ju mund të ulni shanset për zhvillimin e kancerit dhe sëmundjeve të tjera. Sipas studimeve: Konsumi i kafesë (3-5 filxhanë në ditë) lidhet me uljen e vdekshmërisë nga të gjitha shkaqet, zvogëlon rrezikun e zhvillimit të diabetit të tipit 2 si dhe ul rrezikun e sëmundjes së Parkinsonit. Ekspertët i janë referuar kafesë si një "drogë që bën mrekullira ", për shkak të aftësisë së saj për të parandaluar sëmundje të tilla.

Top Channel