Forcat blu të Komisariatit të Kolonjës kanë prangosur dy persona me banim në fshatin Qinam, A.M. dhe Gj. M., të dyshuar për goditje me sende të forta mbi shtetasin I.M. nga Tirana.

Ngjarja ndodhi në fshatin Skorovot, teksa i plagosuri përfundoi në Spitalin Rajonal të Korçës, jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë, dy bashkëpunëtorët në këtë vepër penale do të përgjigjen përpara drejtësisë.

Top Channel