Flamurtari-Laçi ditën e diel në Vlorë edhe një përballje për Europën. Në konferencën për shtyp trajneri i Flamurtarit Ilir Daja, së bashku me mesfushorin brazilian Elton Kale e kanë cilësuar përballjen e të dielës, një ndeshje të rëndësishme, përballë një kundërshtari, që ka cilësi dhe këtë fakt e tregon mjaft mire sezoni aktual, por edhe pjesëmarrja e kësaj skuadre në Kupat e Europës.

“Laçi është një skuadër që ka luajtur në Europë dhe synonin sërish këtë objektiv, dhe mund të cilësohet një përballje direket për Kupat e Europes”ka theksuar Daja, duke shtuar se – “Ne vijmë pas dy ndeshjesh ku kemi marrë fitore me Partizanin dhe humbje me Kastriotin, pra skuadra ka patur momente të mira dhe jo të mira, e megjithatë kërkojmë fitoren të dielën. Mbështetja e tifozëve ka qenë maksimale gjatë gjithë javëve të kampionatit,dhe kështu shpresojmë edhe të dielën, ndaj një tifozerie të cilës i jemi borxhli”.

Trajneri Daja ka theksuar se nuk i takon atij te flasë për problemet financiare, e gjatë gjithë karrierës së tij nuk ka folur dhe nuk do të flasë për këtë çështje.

Braziliani Elton Kale e sheh një ndeshje ku synimi mbeten tre piket dhe nuk ka rëndësi fakti nëse shënon ai apo jo, por rëndësi kanë vetëm tre pikët.

Flamurtari-Laçi luhet ditën e diel në orën 17:00, ndërsa vlonjatët do të kenë disa mungesa si Batha dhe Useini me kartona, por në dyshim janë edhe Torasa, Alvesh, teksa mungon Deliaj, po për shkak dëmtimi.

Top Channel