11 jahtet më të shtrenjta në botë

15/06/2017 00:00

Jahtet po bëhen gjithnjë e më normale, për të gjithë milionerët e botës.

Sheikët e naftës dhe manjatët rusë, vazhdimisht kalojnë pushimet në jahtet e tyre të mëdha, me pishina, fusha basketbolli dhe deri, salla koncertesh.

Maksimumi i paguar për një jaht luksoz, është 4.8 miliardë dolarë dhe është blerë nga një biznesmen malajzian, në vitin 2011.

FOTO GALERI
1/11
11. Octopus Yacht - 200 milionë dollarë - Paul Allen

Top Channel