Si u burgos Telat Agolli për vizitën në Jugosllavi? Rrëfimi emocionues i dhëndrit të tij, Pavllo Sallata: Ishte kurth
04/03/2024 13:39
E PLOTË/ Gjyqet ndaj nomeklaturës komuniste, dënimi i Ramiz Alisë dhe Adil Çarçanit për një sërë krimesh! Vrasjet në kufi, internimet dhe lufta ndaj fesë
28/02/2024 18:48
DOSJA/ Gjyqi ndaj Ramiz Alisë, si u vranë 13 shqiptarë në kufi teksa kalonin kufirin! Kufomat nuk iu dorëzuan familjarëve, por u ekspozuan….
28/02/2024 07:40
DOSJA/ Lufta e komunizmit kundër fesë mbylli institucionet fetare, si ranë dakord Ramiz Alia, Adil Çarçani në 1976 për nxitjen e dhunës
27/02/2024 08:30
DOSJA/ Të pathënat e revoltës së Qafë Barit që tronditi regjimin komunist! Si Zylyftar Ramizi dhunoi për vdekje një të dënuar
27/02/2024 07:30
DOKUMENTET/ Zbardhen të pathënat e gjyqit të Ramiz Alisë dhe Adil Çarçanit, merrnin arin e thesarit të shtetit për të bërë dhëmbë floriri
26/02/2024 16:58
Dosja e dënimit të Nexhmije Hoxhës: Shtroi dreka e darka për mbi 12 mijë persona me paratë e shtetit! Zbardhen dëshmitë e kuzhinierëve të familjes Hoxha
23/02/2024 20:23
“Rrugica leshi, shaje, tabaka dhe llulla”/ Zbardhet dosja e dënimit të gruas së ish-diktatorit, çfarë iu kërkua Nexhmije Hoxhës në gjyq që t’i kthente shtetit
23/02/2024 18:46
“Gjyqet e kafeve” në një botim të vetëm/ Dënimi i Nexhmije Hoxhës: 9 vjet burg për abuzime me dreka e darka, i bëri dhurata mjekëve për trajtimin jashtë vendit
23/02/2024 16:50
Gjendet një varkë e vjetër në brigjet e Vjosës, arkeologët: Duhen bërë matjet për gjetjen e kohës së cilës i përket
20/02/2024 15:19
Kush e rrëzoi shtatoren e Enver Hoxhës në 20 shkurt? Si e kujtonin Ramiz Alia, Nexhmije Hoxha, Sulo Gradeci dhe Rajmonda Bulku
20/02/2024 13:36
​33 vjet nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha
20/02/2024 07:52
Gjyqi popullor ndaj ekipit të Kavajës dhe letra që iu dërgua Enver Hoxhës, ish-komandanti tregon përgjigjen që morën nga ish-diktatori: Jam tifoz me….
19/02/2024 10:32
Si u shqetësua regjimi komunist kur flota amerikane patrulloi në detin tonë, ish-komandanti: E ruanim kufirin në mënyrë të jashtëzakonshme
19/02/2024 09:19
“Aktori u lut të recitonte përpara Ramiz Alisë”, Ilir Demalia nxjerr emrat: Gëzim Kame e Mirush Kabashi denoncuan Ardian Cergën e Çim Dajën te sekretari i parë
19/02/2024 08:30
“Nuk e kisha studiuar ende projektin”/ Historia e inxhinjerit Hektor Petromilo me Mehmet Shehun: Më ra tavani në kokë
12/02/2024 11:09
Historia e pazakontë! Ajo la takim me një djalë që njohu në avion, kur ai nuk u shfaq, takoi partnerin e jetës
09/02/2024 22:07
“I ati vdiq ditën e dasmës, vajza ndërroi jetë sapo lindi”, historia që bëri Arjon Muçën të lë studion mes lotësh
09/02/2024 17:26
“Dukej i ashpër në detyrë, ishte tejet njerëzor në biseda të lira”, oficeri rrëfen takimin me Mehmet Shehun: Pimë nga një gotë para vetëvrasjes, fotot me të m’i zhduku gruaja
06/02/2024 12:01
Vajza e shkrimtarit publikon shënimin e Dritëro Agollit për mikun gazetar të pushkatuar: E fshehur në çantën me dryn e kode që ne fëmijët…
27/01/2024 11:07
“Ti bën sikur ishe me Ismail Qemalin aty, po lexoni mo”, debat i ashpër në studio mes studiuesve! Beqiri: Fol me fakte, jo supozime. Hoxha: S’kam ardhur këtu për…
26/01/2024 15:36
24 orët e fundit të Hitlerit/ “Trupat tanë të digjen menjëherë”, nga martesa me Eva Braun, testamenti dhe plani për vetëvrasje
23/01/2024 16:55
Sakrificë për fjalën e shenjtë/ Historia e priftit që udhëton tetë orë në këmbë mes borës për të mbajtur meshën në Currajn e Epërm
21/01/2024 16:07
Një jetë si mjek popullor/ 87-vjeçari që shfrytëzon vetitë shëruese të bimëve
14/01/2024 20:09
Në terr duke pritur drejtësinë/ Fitoi të drejtën në shkallën e parë, bllokohet në Apel për kontratën e energjisë
14/01/2024 19:36
Koha kur shqiptarët internoheshin pa proces gjyqësor
13/01/2024 08:24
Arrestimi i Fatos Nanos i rrëfyer nga ish-sekretarja personale: E takova duke u hequr si kushërira, më porositi për ruajtjen e letrave…
12/01/2024 16:16
Rrëfimi i gazetarit të Top Channel: Ulur bashkë në një tavolinë me Rebecca Gannon! Humbi jetën në Sarandë, në 2022
06/01/2024 15:35
90 ditë në det/ Anija ushtarake Butrinti kthehet nga misioni në detin Egje
31/12/2023 19:59
Festat pa fëmijët/ Të moshuarit që kanë të gjithë fëmijët në emigrim
31/12/2023 19:54