Shtëpia po shembet! Familja në Pashtresh të Elbasanit kërkon ndihmë
13/03/2022 12:44
Zdrukthëtari 80-vjeçar: Zanatçinjtë po zhduken, shumë shpejt do të duhen punëtorë të rinj
27/02/2022 21:08
Sportistët ukrainas në Durrës tregojnë si e përjetuan fillimin e luftës
27/02/2022 19:42
I mbijeton zjarrit në dy tragete! Historia e shoferit grek, ishte edhe në vitin 2014 në tragetin që u dogj
19/02/2022 15:21
Bujqësia e pastër/ Fermeri nga Dimali tregon si i rrit bimët pa pesticide të dëmshme
14/02/2022 20:32
“Ngriva dhe nuk mund të flisja më”! Gazetarja tregon si e kapi stuhia e borës kur po raportonte ‘live’
13/02/2022 23:08
Humbi prindërit nga Covid-i, përjetimi i gazetares që ka raportuar që nga fillimi pandeminë në vend
13/02/2022 22:46
Ja kur u bë raportimi i parë “live” në Shqipëri, Alma Demiraj flet për karrierën shumë vjeçare si gazetare e Top Channel
13/02/2022 22:25
Nga korrespondent i Londrës te raportimet e vështira në vend! Rrëfimi i Muhamed Veliut tek “Ëndërrtjerrësit”
13/02/2022 21:48
Një 18-vjeçar “make up artist” në Kukës, Tomas Beqiri tregon pasionin e tij
13/02/2022 20:48
Rusi që u bë shqiptar! Historia e Flavios, 22-vjeçari që ndihet shqiptar
05/02/2022 15:32
I riu qeleshpunues, 27-vjeçari që vazhdon traditën duke i punuar në Krujë
30/01/2022 20:18
Zbulimi i Marin Memës, Vjena e konfirmon!
30/01/2022 19:28
Fëmija imitues/ Të apasionuar pas batutave të filmave të vjetër shqiptarë
28/01/2022 12:23
Zbulohet anija e mbytur në 1918/ Ndodhet në gjirin e Durrësit pjesë e trashëgimisë së qytetit
25/01/2022 12:28
Pandemia, e vështirë e të moshuarve/ Rrëfimi i një çifti pensionistësh që jetojnë në banesat sociale në Tiranë
16/01/2022 20:21
Zbulimi i rrallë 4.000-vjeçar, arkeologët europianë rikthehen në Irak pas disa dekadash konflikti
12/01/2022 11:57
E moshuara në varfëri ekstreme/ 63-vjeçarja nga Elbasani jeton në një ambient 6 metra katror, pa ujë dhe drita
14/12/2021 15:30
Pasardhësi i Isa Boletinit! I vetmi që ka zgjedhur të mos largohet nga Mitrovica
29/11/2021 15:17
Refugjatët u mbytën në det/ Historia e irakianes që kërkonte me ngulm të shkonte tek i fejuari në Britani
29/11/2021 12:51
Plumb kokës nga talebanët, shpall martesën fituesja e Nobelit të Paqes
10/11/2021 15:01
Fatjona mban premtimin që bëri në “Shqipëri live”! Fiton betejën me kancerin
02/11/2021 14:52
Një e mbijetuar nga kanceri i gjirit tregon historinë e saj
25/10/2021 22:56
Nga SHBA, nuse në Skrapar/ Amerikania 50-vjeçare u dashurua me një 35-vjeçar
24/10/2021 20:35
Studentja që iku nga Kabuli/ Vajza nga komuniteti Hazara u largua me ndihmën e gazetares Yalda Hakim
06/09/2021 15:29
Bujku italian i Vlorës/ Ka marrë 100 hektarë tokë me qira dhe mbjell grurë, elb dhe tërshërë
03/07/2021 15:36
577 vite nga Beteja e Torviollit, fitorja e jashtëzakonshme e Skënderbeut
29/06/2021 09:36
“Ushtari më doli në ëndërr dhe më tha t’i gjeja trupin, jam duke kërkuar për…”, rrëfimi shokues i gruas me fuqi “të mbinatyrshme”
12/04/2021 18:20
Habit shkrimtarja: Kam parashikuar tragjedinë e Otrantos, ja kush janë autorët, i kam parë në ëndërr
12/04/2021 18:11
“Dua t’i rikthehet shikimi nënës”/ 29-vjeçarja, nënë e tre fëmijëve nuk e ka parë kurrë të voglin e saj
11/04/2021 12:41