Homazhet për Ismail Kadarenë, Ali Ahmeti: Veprat e tij do t’i mbeten gjeneratave

03/07/2024 11:36

Ali Ahmeti, kryetari i BDI, ka marrë pjesë sot në homazhet e zhvilluara në nder të shkrimtarit të madh Ismail Kadare.

Ai u shpreh se Kadare dhe veprat e tij do t’i mbeten gjeneratave.

“I mbetet gjeneratave, Shqipërisë, shqiptarëve atyre që krijojnë prozë dhe poezi të bëjnë vazhdimësinë e Kadaresë dhe të Dritëro Agollit”, tha ai.

 

 

Top Channel