“Na lani e na shplani duke thënë parti familjare”, përplasja Caka-Mërtiri: Kujtohesh për nepotizimin në momentin që ke kritika

22/04/2024 22:51

Sekretarja për marrëdhëniet me publikun, Silva Caka është përplasur me analistin Ergys Mërtiri këtë të hënë në emisionin Top Story në Top Channel.

Pjesë nga debati:

Gjokutaj: Për një plesht të nepotizmit të djegim jorganin

Duma: E di kur do ta pranoja kur të ishte goca çuni goca hynë dhe këta thonë bravo kjo do të ishte influencë, ka bërë paralel rrugën dhe ti kutjohesh t’i thuash nepotizëm dhe jo meritokraci..

Caka: Të dy do të vijë ta bëjnë betejën politike, si për strukturën brenda Partisë së Lirisë dhe parlamentin.

Caka: Kush nuk ia njeh Monika Kryemadhit dhe ilir Metës meritën?

Gjokutaj: Monika e ka vetëpëërjashtuar veten, tha do kandidoj me dije, jo me vetë

Gjokutaj: Sipas arsyetimit tënd çdo ndeshje duhet të mbarojë 0 me 0.

Duma: Unë se kam mbrojtur veten si grua,

Mertiri: Ajo çfarë propozon Meta është një rregull përjashtues.

Caka: Na lani e na shplani duke thënë parti familjare, ju dëgjuam juve, zbrit se të vrava hip se të vrava.

Mërtiri: Na jepni një model tuajn, kujtohesh për nepotizimin në momentin që ke kritika. S’je i besueshëm kur kujtohesh kur ke nevojë

Top Channel