Adele është njëra nga muzikantet më të suksesshme të brezit të saj.

Albumi i saj i vitit 2011 “21” është më i shituri i shekullit të 21-të, teksa ka shitur më shumë se 120 milionë disqe dhe ka fituar 16 çmime Grammy. Megjithatë, jo gjithçka është e lehtë për 35-vjeçaren.

Ajo zbuloi së fundmi se ka vendosur të heqë dorë nga kafeja dhe si pasojë po vuan disa simptoma mjaft të rënda.

Artistja është shprehur: “Këtë javë vendosa të ndaloj pirjen e kafesë dhe kam pasur migrenë gjatë gjithë javës. Kam pasur një dhimbje koke të tmerrshme për dy ditë sepse e ndërpreva kafen. Koka më dhimbte shumë.”

Në fakt, Adele, një ish-duhanpirëse, zbuloi se kafeina ka qenë zakoni më i vështirë nga i cili ajo ka vendosur të heqë dorë.

“Ishte më e vështirë se të lini duhanin, më e vështirë se kur doni të ndaloni së piri”, tha ajo.

këngëtarja ka ndaluar së piri kafe në një përpjekje për të reduktuar marrjen e kafeinës. Megjithatë, ajo këmbëngul se trupi i saj ishte bërë aq i varur nga pijet energjike saqë ishte detyruar të kërkonte një alternativë.

“Kafeina dhe adrenalina duhet të jenë të njëjta, sepse në momentin që unë ngjitem në skenë dhe të gjithë fillojnë të këndojnë, dhimbja e kokës më largohet”, tregon ylli./ tar

Top Channel