Ditën e Premte vendi ynë do të vijojë të mbetet nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i perëndimit me shpejtësi mesatare deri në 7m/s, ndërsa në bregdet fiton shpejtësi deri në 11m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen në zonat malore 19 deri 33°C, në zonat e ulëta 20 deri 36 °C dhe në zonat bregdetare 22 deri 34°C.

Top Channel