Foto Ilustruese

Gjykata e Durrësit la në burg shoferin 37-vjeçar Elson Rrodhe të autobusit ku u gjetën të fshehura 100 mijë euro të padeklaruara.

Gjatë kontrollit në pikën kufitare të portit detar Durrës, kartëmonedhat u gjetën të fshehura në tavanin e autobusit të linjës Bari-Durrës.

Ato ishin ndarë në 8 pako me prerje të ndryshme dhe me vlerat e mbishkruara në to.

Seanca për vleftësimin dhe caktimin e masës së sigurisë u zhvillua paraditen e së enjtes nga gjyqtari Sokol Mara.

Pasi dëgjoi palët, ai vleftësoi të ligjshëm arrestin në flagrancë dhe caktoi masën e sigurisë “arrest në burg” për 37-vjeçarin nga Durrësi.

Arrestimi i tij u bë dy ditë më parë gjatë operacionit të koduar “Entry”.

Top Channel