Mali i zi fiton derbin ballkanas me Bullgarinë, vendos goli i Krstovic

24/03/2023 21:14

Fitore e madhe e Malit të Zi në ndeshjen e parë të kualifikueseve të Evropianit 2024 përballë Bullgarisë,  në “Huvepharma Arena” të Razgradit.

Ky derbi ballkanas u vendos nga goli i Krstovic në minutën e 70-të, pas një gabimi të vendësve në mesfushë.

Futbollistët vendës përfituan në maksimum nga mundësia që iu dha, duke shënuar një gol të bukur pas disa disa kombinimeve të sakta.

Futbollistët bullgarë tentuam me të gjitha mundësitë për të shmangu humbjen, por pa sukses.

Sukses shumë i rëndësishëm për malazezët që fitojnë në transfertë përballë një rivali direkt për vendin e dytë, pasi kuptohet, në Grupin G favorite është Serbia (bëjnë pjesë gjithashtu Hungaria dhe Lituania./SuperSport

Top Channel