Policia e Sarandës ka vënë në pranga 26-vjeçarin Edlor Omeri, banues në Sarandë.

Ai ishte në kërkim pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë e dënoi me 3 vite e 4 muaj burgim, për veprën penale “Prodhim dhe shitja e lëndëve narkotike”.

Në vitin 2020, Edlor Omerit gjatë një kontrolli fizik, shërbimet e Policisë i kanë gjetur dhe sekuestruar bnjë sasi lëndë narkotike kanabis.

Top Channel