U shpall kampione/ Qindra qytetarë nderojnë Luiza Gegën në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, atletja emocionohet mes lotësh

23/08/2022 11:08

Kampionia dhe rekordmenia e Europës, Luiza Gega po nderohet paraditen e kësaj të marte  me një ceremoni në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Kryeministri Edi Rama ka ftuar qytetarët të duartrokasin kampionen e parë europiane të atletikës me fanellën kuqezi të Shqipërisë.

Si asnjëherë më parë Shqipëria tashmë ka edhe një kampione europe në atletikë dhe ajo është e vetmja sportiste shqiptare në këtë sport elitar, Luiza Gega. Në finalen e garës së 3000 m/p atletja shqiptare befasoi këdo, përveç vetes, siç tregon ajo në rrëfimin e saj për Top Channel.

Top Channel