Ceremoni për kampionen e Europës! Të martën, duartrokisni atleten Luiza Gega në shesh

22/08/2022 17:44

Kampionia dhe rekordmenia e Europës,  Luiza Gega do të nderohet në martën paradite me një ceremoni në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Kryeministri Edi Rama fton qytetarët të duartrokasin kampionen e parë europiane të atletikës me fanellën kuqezi të Shqipërisë, nesër në orën 11:00.

Si asnjëherë më parë Shqipëria tashmë ka edhe një kampione europe në atletikë dhe ajo është e vetmja sportiste shqiptare në këtë sport elitar, Luiza Gega. Në finalen e garës së 3000 m/p atletja shqiptare befasoi këdo, përveç vetes, siç tregon ajo në rrëfimin e saj për Top Channel.

Top Channel