Avioni privat i futbollistit Neymar është detyruar së fundmi të bëjë një ulje emergjente pas largimit nga Barbados.

Disa burime pohojnë se avioni, në pronësi dhe i përdorur nga futbollisti, u ul i sigurt në verilindje të Brazilit pas momenteve të panikut.

Mbetet e paqartë nëse Neymar ishte në avion kur ndodhi incidenti shqetësues. Megjithatë, ai kishte ndarë më herët një foto të tij dhe të motrës Rafaella duke pozuar në një pistë pranë një avioni.

Neymar ka shpenzuar më parë 10.8 milionë paund për të blerë avionin Embraer Legacy 450, edhe pse nuk dihet nëse ky është ai i përfshirë në këtë incident.

Lojtari i PSG-së, i cili gjithashtu zotëron helikopterin e tij, është në gjendje të mbajë deri në 8 pasagjerë të tjerë me vete në të. Ashtu si vetë lojtari, ky aeroplan i shpejtë mund të mbulojë deri në 531 milje në orë.

Ai gjithashtu mund të grumbullojë 2,900 milje detare me një lëvizje me një tank të vetëm. Karakteristika më e mirë e avionit është sistemi i tij i përmirësuar i shikimit të fluturimit, i cili krenohet me një kamerë infra të kuqe.

Rikujtojmë, se brazilianët festuan me 13 Qershor ‘Ditën e të dashuruarve’ që në shumë vende të tjera festohet në 14 shkurt.

Me këtë rast futbollisti i njohur postoi një foto të rrallë me të dashurën e tij, Bruna Biancardi, duke i bërë edhe një dedikim romantik.

Sipas Top Albania Radio ylli i PSG postoi një foto krah bukuroshes braziliane në rrjetin e tij social Instagram ku shfaqeshin të veshur matchy-matchy me të bardha.

Neymar po shijon prej mëse një viti lidhjen e tij të re me bukuroshen braziliane. Neymar dhe Bruna u panë së bashku për herë të parë kur ishin në një udhëtim në Ibiza të Spanjës gushtin e kaluar.

Megjithatë çifti e ka mbajtur gjithmonë private lidhjen e tyre dhe asnjëri prej tyre nuk ka folur publikisht.

Top Channel